Kategoria dla firm oferujących chmurę obliczeniową systemy PLM,
MES, APS, SCADA, projektowania produktów, AR, VR, uczenie maszynowe, blockchain,
RFID) oraz rozwiązania dedykowane warstwie produkcyjnej i procesom operacyjnym na
granicy styku IT i OT.
Systemy od Optimakers są szyte na miarę, co oznacza, że można skonfigurować i wdrożyć je nawet pod najbardziej specyficzne wymagania przedsiębiorstwa produkcyjnego. Główny system odpowiada za konfigurację magazynów, produktów, zmian, pracowników, konfiguracje technologii, operacji, planowanie czy przeplanowanie. To tutaj dostępne są wszystkie wspomniane moduły. Pracownicy mogą korzystać z panelu meldunkowego, do którego logują się za pomocą kodu PIN. Raportują czas pracy, przerwy, status wykonanego zadania, a także wydarzenia czy awarie. Panel meldunkowy można konfigurować według realnych potrzeb przedsiębiorstwa.
System Optimakers znacznie ułatwił i skrócił czas generowania zamówień w firmie TAPAT.
Wcześniej otrzymywane w formie pliku .pdf i ręcznie wpisywane znajdowały się w systemach rozproszonych. Obecnie zamówienia są automatycznie tworzone, pozwalają na większą kompleksowość danych, przejrzystość informacji w systemie i oszczędność czasu na poziomie 20%.
Zamówienia do dostawców to kolejny moduł Optimakers, który znacznie ułatwił pracę produkcji. Dotychczasowy sposób generowania zapotrzebowania na surowce nie uwzględniał elementów w trakcie produkcji. Tworzony na podstawie stanów magazynowych wymagał zaangażowania pracownika, który musiał weryfikować aktualny stan produkcji. Optimakers, pozwolił na zarządzanie produkcją w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem aktualnych danych i stanów magazynowych, co wcześniej było niemożliwe. Nasz klient zaoszczędził w tym obszarze około 95% czasu pracowników!
System Optimakers w TAPAT usprawnia także zamówienia łączone tworząc moduł kontraktów. To rozwiązanie stworzone na potrzeby produkcji, polega na łączeniu wielu paczek zamówień pod jednym numerem kontraktu. Znacznie ułatwiło to grupowanie zamówień produkcyjnych i automatyczne przypisanie numeru kontraktu, który widoczny był w systemie przez cały proces produkcji. Od zamówienia do wydania zewnętrznego. Dzięki temu pracownicy oszczędzają czas każdorazowego, ręcznego nadawania numeru kontraktu i oszczędzają kolejne 20% czasu w ciągu dnia pracy.
Raport poprodukcyjny, to element narzędzia Optimakers, który pozwolił na automatyzacje prac i największą oszczędność czasu. Przetworzenie danych pochodzących z produkcji ze szczegółowymi rekordami dotyczącymi surowców i terminach ważności jako skomasowane źródło informacji dla wybranego zlecenia,
partii czy kontraktu niebagatelnie przyczyniło się do ułatwienia codziennej pracy oraz umożliwiło rzetelną archiwizację istotnych danych. Ich przedstawienie na wywołanie kontrahenta czy w celach kontrolnych.
Planowanie produkcji w TAPAT dzięki Optimakers zostało skrócone o 40%. Uwolniło to czas kadry menadżerskiej i umożliwiło dalsze usprawnianie firmy.
A to tylko wstęp do pełnej optymalizacji, którą mieliśmy przyjemność przeprowadzić w firmie TAPAT. Zapraszamy na stronę www.optimakers.pl/case-study, gdzie dzielimy się innymi wdrożeniami dla naszych klientów.
Wdrożenie WinWinBalance® podnosi efektywność pracy pracowników średnio o 2,62 p.p. (%), dzięki czemu nasi klienci zyskują średnio dodatkowe 4,5 roboczogodziny na pracownika miesięcznie. Ze względu na tak znaczący wzrost efektywności, wdrożenie WinWinBalance® nazywamy inwestycją z określonym czasem zwrotu.
Jednym z kluczowych modułów WinWinBalance® jest continuous feedback. Narzędzie to nie tylko ułatwia dawanie punktów feedbacku oraz docenianie pracowników w sposób sformalizowany, ale także, automatyzuje okresowe oceny pracownicze, zaoszczędzając wiele godzin pracy rocznie.
Dzięki comiesięcznym raportom na temat kondycji organizacyjnej menedżerowie mogą na bieżąco monitorować kluczowe wskaźniki (KPI), efektywność pracy pracowników oraz liczbę naruszeń. System oferuje również wirtualną tablicę ogłoszeń, która znacząco ułatwia komunikację w firmie, nawet dla pracowników nieposiadających służbowych adresów e-mail. Dodatkowo, WinWinBalance® umożliwia udostępnianie pracownikom kluczowych dokumentów, takich jak instrukcje obsługi stanowisk, regulaminy czy formularze.
Wdrożenie WinWinBalance® w przedsiębiorstwie niesie za sobą liczne korzyści. Poza zwiększeniem efektywności pracy, system przyczynia się do spadku naruszeń surowych standardów, takich jak: BHP (Bezpieczeństwo i Higiena Pracy) czy HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli).
Dostępny zarówno w wersji WEB, jak i jako aplikacja mobilna, system zdobył zaufanie wielu prestiżowych firm, w tym: Wawel, Rosti, NGK, Strauss Group, Lincoln Electric, Mti Furninova, Aliplast i Wielton.
Za tworzenie i rozwój WinWinBalance® odpowiada Brad Consulting, firma z 14-letnim doświadczeniem na rynku. Narzędzie to zostało stworzone przez ekspertów i dyrektorów polskich firm produkcyjnych. Mając na uwadze wyzwania sektora produkcji, zespół opracował narzędzie idealnie odpowiadające na potrzeby polskich przedsiębiorstw produkcyjnych.
Podsumowując, WinWinBalance® to kompletne rozwiązanie dla sektora produkcyjnego, skupiające się na ciągłej komunikacji, efektywnym zarządzaniu informacją, rozwoju pracowników w oparciu o nowoczesne metody oceny kompetencji, feedbacku oraz analizy wskaźników kluczowych.